TRAKO 2017

trako_main

 

Informujemy, że w dniach 26-29 września 2017r  

w Gdańsku odbyły się targi kolejowe TRAKO.

Rekordowe Targi TRAKO

30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, tysiąc metrów torów ekspozycji zewnętrznej, 700 wystawców z 25 krajów. W dniach 26 – 29 września w gdańskim Centrum Wystawienniczo

Targi TRAKO są miejscem spotkań firm z branży kolejowej i tramwajowej: organizatorów i przewoźników, dostawców technologii, producentów, dystrybutorów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, ekspertów, inżynierów, inwestorów, pasjonatów kolei. To również platforma dyskusji, wymiany doświadczeń i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla infrastruktury, systemu zarządzania transportem i technologii wyposażenia taboru. Podczas ponad czterdziestu wydarzeń: debat, seminariów, konferencji i prezentacji w międzynarodowym gronie poruszone zostały najbardziej aktualne, priorytetowe dla branży tematy.

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie targami w tym roku Polska Izba Producentów i Usług na Rzecz Kolei przygotowała dwa duże stoiska: jedno w hali B, drugie w namiocie D. Stoiska Izby szybko stały się ważnym punktem na targowej mapie i stanowiły miejsce wielu merytorycznych spotkań, m.in. z podsekretarzem stanu Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Andrzejem Bittelem, a także z wieloma zagranicznymi delegacjami. Wraz z Izbą na stoisku na hali B prezentowały-Kongresowym AMBEREXPO odbyły się 12. Targi Kolejowe TRAKO – największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego, a także drugie co do wielkości oraz znaczenia targi kolejowe w Europie. Wśród wystawców nie zabrało Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. się firmy: Aksel Sp. z o.o., Astat Sp. z o.o., ATEM-Polska Sp. z o.o., BKT Elektronik Sp. z o.o., Cover Sp. z o.o.,  Fabryka Przewodów Energetycznych SA, Famor SA, Kolrem S.C., Kuca Sp. z o.o., P.P.U.H. „TERMOPROD” Marek Czupryn, P.P.P.H. „Eltronik” Sp. z o.o., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kolejnictwa „KOLTECH” Sp. z o.o., R&R Plus Sp. z o.o., Radioautomatyka Sp. z o.o., Sesto Sp. z o.o., SSK Rail Sp. z o.o. Na stoisku w namiocie D wraz z Izbą wystawiały się firmy: Advantech Poland Sp. z o.o., Fabryka Elementów Złącznych FEZ SA, KOLEN R. Jaworski i wspólnicy Sp. J., Krakowskie Zakłady Automatyki SA, Krause Sp. z o.o., Lankwitzer Polska Sp. z o.o., Pixel Sp. z o.o., Venture Industries Sp. z o.o., HUTREM SERWIS S.A., Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.

W programie Targów TRAKO znalazły się także debaty, konferencje, seminaria oraz pokazy, w tym sześć wydarzeń pod patronatem Raportu Kolejowego, wydawnictwa Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Pod patronatem Raportu Kolejowego odbyły się: konferencja „Koleje Samorządowe – przyjazne podróżnym” (organizowana przez Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych), konferencja „Platforma cyfryzacyjna a wdrażanie IV Pakietu Kolejowego” (org. Międzynarodowy Związek Kolei, Instytut Kolejnictwa, Stowarzyszenie Ekspertów i Menadżerów Transportu Szynowego), debata „Kolej na finanse, czyli jak wypośrodkować pomiędzy misją publiczną a biznesem” (org. PKP SA), IV edycja międzynarodowej konferencji Rail22 „Co hamuje kolejowe przewozy towarowe?” (org. Fundacja Pro Kolej), debata „Stan bezpieczeństwa kolei” (org. Urząd Transportu Kolejowego, Departament Bezpieczeństwa Kolejowego) oraz konferencja „Rozwój projektów innowacyjnych a prawo przetargowe” (org. Klaster Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Luxtorpeda 2.0, Centrum Rozwoju Transportu Sp. z o.o., Blue Ocean Business Consulting Sp. z o.o.).

Targom TRAKO towarzyszył szereg prestiżowych konkursów, w tym Konkurs Społecznie Odpowiedzialna Kolejowa Firma Roku, który odbywał się pod patronatem i przy wsparciu Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Raportu Kolejowego i Raportu Tramwajowego. W konkursie przyznano dwie pierwsze nagrody w kategorii dużej firmy – dla Axtone SA oraz PKP Energetyka SA. Pierwszą nagrodę w kategorii średniej firmy otrzymała Enika Sp. z o.o. Jury przyznało także jedno wyróżnienie dla odpowiedzialnej społecznie firmy – tytuł ten otrzymała Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. Na targach odbyło się również rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla studentów Engineer Student Award 2017, którego organizatorem były firmy M&MR Trading Polska Sp. z o.o. oraz TransComfort, a patronem Izba i Raport Kolejowy.

Dziękujemy wszystkim naszym współwystawcom i firmom członkowskim za aktywny udział w targach, dyskusjach i konferencjach. Już teraz zapraszamy do współpracy przy następnych Targach TRAKO.

 IMG_4801 IMG_4803 IMG_4821 IMG_4822 IMG_4824 IMG_4828 IMG_4836 IMG_4838 IMG_4864 IMG_4915 IMG_4986 IMG_5006 IMG_5028 IMG_5037 IMG_5217 IMG_5224 IMG_5231 IMG_5241 IMG_5247 IMG_5248 IMG_5254 IMG_5262 IMG_5274 IMG_5279 IMG_5290 IMG_5297 IMG_5304 IMG_5317 IMG_5333 IMG_5390 IMG_5541 IMG_5554 OBROBIĆ IMG_5554 POPRAWIONE IMG_5599 POPRAWIONE IMG_5712 IMG_5805 IMG_5808 IMG_5812 IMG_5819

trabsbaltica_wystawcy

Bez tytułu1

eltronik

astatpetro

pixelaksel kolrem

axians_logo3

 

 

fezstrukrausebktradpol-hs_logo.1coverkuca_logosestokoltechfpelanklogotyp SSK Rail Sp. z o.o.

famor

rg

termoprod

v

kolen

Advantech-Logo-with-Slogan295k

kza

HUTREMSERWISSA_logotrako_kontakt

 Informacje nt. oferty wystawienniczej przedstawi:

Zbigniew Wiśniewski

tel.kom. 508-500-995
e-mail: z.wisniewski@izbakolei.pl